شرکت مانی آبیار کاسپین – مانیکا

کارگاه سخت افزار و نرم افزار گلخانه - زنجان

کارگاه آموزشی سخت افزار و نرم افزار گلخانه

این کارگاه با هدف ارتقا و سطح علمی کشت های گلخانه ای به خصوص کشت هیدروپونیک (بدون خاک) با حضور متخصص کشت های هیدروپونیک جناب آقای دکتر مسعود شاهمرادی و همچنین در راستای ارتقا سطح سازه های گلخانه ای و پارامترهای مورد نیاز محصولات قابل کشت در گلخانه با سخنرانی جناب آقای مهندس حمید سلطانی بنیان گذار و مدیر عامل شرکت گلخانه سازان مانیکا با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان و سازمان ترویج جهاد کشاورزی استان زنجان در سالن همایشات زیتون این سازمان در تاریخ 7 مهر ماه سال 1402 برگزار گردید.

 

در طول این دوره جناب آقای دکتر شاهمرادی به اصول پایه کشت های هیدروپونیک و راهکارهای مدرن این روش کشت و نحوه فرمول نویسی در جیره غذایی کشت های گلخانه ای پرداخت. هائز اهمیت است که کشت هیدروپونیک (بدون خاک) یکی از اصلی ترین و رایج ترین روش های کشت جهت بهره برداری هرچه بیشتر محصولات کشاورزی در گلخانه با استاندارد های جهانی می باشد.

 

همچنین جناب آقای مهندس سلطانی در خصوص اهمیت نوع سازه با پارامتر هایی از قبیل ارتفاع و مدل سازه (گاتیک و سیرکولار) با در نظر گرفتن نوع محصول گلخانه و شرایط اقلیمی محل ساخت گلخانه توضیحاتی در خصوص بخش درآمدی و اقتصادی گلخانه ها و فاکتورهای اصلی در تعیین محصول جهت کشت در بازار رقابتی تولیدات گلخانه پرداختند. وی افزورد شرکت مانیکا با در اختیار داشتن تیمی متشکل از مهندسین متخصص در امر طراحی سازه های مدرن گخانه ای گاتیک با طرح های اسپانیایی و کارگاه درون سازمانی تولید و مونتاژ این سازه ها، و همچنین تیمی مجرب از متخصصین اقتصادی قادر به طراحی، ساخت گلخانه و ارائه انواع طرح های توجیهی کسب و کار گلخانه ای و اجرا بهترین مشاوره برای سرمایه گذاران در صنعت گلخانه می باشد.

امید به این که روزی صنعت گلخانه در کشور عزیزمان با افزایش نرخ تولید و بازده بسیار بالا و با بهره مندی از علم و تکنولوزی روز دنیا پیشرفت چشمگیری را در کنار هم رقم بزنیم.

 

 

 

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن